Zanim kupisz opony, dowiedz się więcej na ich temat

Dzięki wiedzy zgromadzonej na naszej stronie, możesz świadomie dobrać wszystkie parametry opon do swojego samochodu. W razie pytań, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Jak kontrolować stan opon w samochodzie?

Od stanu opon zależy Twoje bezpieczeństwo, komfort jazdy i zużycie paliwa w samochodzie.

Wystarczy zwracać uwagę:

  • czy głębokość rowków bieżnika wynosi co najmniej 1,6 mm (wymianę opon letnich zaleca się, gdy głębokość rowków bieżnika jest mniejsza niż 2 mm, a wymianę opon zimowych, gdy jest mniejsza niż 4 mm);
  • czy w oponach jest utrzymany poziom ciśnienia zalecany przez producenta samochodu (producenci samochodów najczęściej umieszczają taką informację na klapie wlewu paliwa lub przy drzwiach kierowcy);
  • czy opona nie ma widocznych śladów uszkodzeń (pęknięć, rozcięć lub wybrzuszeń).

Dlaczego warto regularnie kontrolować stan opon w samochodzie?

Dzięki temu dbasz nie tylko o własne bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Oszczędzasz pieniądze na paliwie, ponieważ stan opon ma wpływ na stopień jego zużycia. Dodatkowo, im szybciej zauważysz uszkodzenie, tym łatwiej je naprawić – bez konieczności zakupu nowych opon.

Jeśli zauważysz w swoim samochodzie jakikolwiek problem z oponami, zachęcamy do kontaktu z nami. Nasi Wulkanizatorzy doradzą, w jaki sposób go rozwiązać.

Zadzwoń pod numer +48 791 701 701 lub użyj poniższego formularza.

Jeżeli posiadasz więcej niż jeden samochód, mamy dla Ciebie specjalne oferty!

Dowiedz się więcej

Napisz do nas